2006

PROGRAMACIÓ SETMANA DE LA FESTA DEL 9 D’OCTUBRE

 

FULLES A LA TARDOR

DIMARTS, DIA 3 D’OCTUBRE

- Presentació de llibre Havanera, de Francesc Bodí (premi Alfons El Magnànim 2005), a les 20.30 hores a la Sala d’Audiovisuals del Centre Social Matzem.

 

DIMECRES, DIA 4 D’OCTUBRE

- Presentació de llibre L’estrep de Joan Olivares, (premi de narrativa Andròmina de la XXXIV edició dels Premis Octubre 2005), a les 20.30 hores a la Sala d’Audiovisuals del Centre Social Matzem.

 

DIJOUS, DIA 5 D’OCTUBRE

- Debat obert a la participació, Pensant en clau comarcal del llibre El comtat: diagnòstic territorial i estratègies de futur de Jordi Tormo Santonja, a les 20 hores a la Sala d’Audiovisuals del Centre Social Matzem

 

DIVENDRES 6 D’OCTUBRE

- Exposicions d’arts plàstiques:
o Inauguració de l’Exposició Permanent, a les 20 hores a l’Ajuntament.
o Inauguració de l’Exposició Col•lectiva 7a Edició de l’Art d’Ací, a les 20.30 hores a la sala Pintor Jover.

- Rock en Valencià amb l’actuació d’Asgarracimals, Buskant i T-34, a les 23.30 hores al Recinte Firal.

 

DISSABTE 7 D’OCTUBRE

- CONEIX EL PAÍS. Vista cultural a Novelda (Casa Museu Modernista) i a Monòver (Casa Museu Azorín). Eixida a les 9.30 hores des de l’Antiga Estació del Ferrocarril de Muro.

 

DIUMENGE, DIA 8 D’OCTUBRE

- Manifest per la llengua i la cultura valenciana.

- Concert del 9 d’Octubre de la Unió Musical de Muro i I Concurs de Direcció de Banda, a les 19.30 hores al Centre Cultural de la Vila.

Programa

Leonard BERNSTEIN (arr. C. Grundman)
CANDIDE SUITE (Ed. Bossey&Hawkes)

Ximo CANO GARCÍA
DE VORES AL MAR

FERRER FERRAN
MÍTICA AVENTURA (Ed. Ibermúsica – De Haske)

ROBERT JAGER
THIRD SUITE FOR BAND (Ed. Belwin)

Francisco ESTEVE PASTOR
LA PLANA DE MURO (Ed. A. Sant Jordi, Alcoi)

 

DILLUNS, DIA 9 D’OCTUBRE

- Cros Popular, a les 10.30 hores.

- Parc infantil, a partir de les 11.30 fins les 14.30, i de 16.30 a 18.30 hores a l’aparcament del Batà.

- Concurs de Paelles, a les 14.00 hores al parc del Batà. (Termini d’inscripció del 19 de setembre al 3 d’octubre)

- Actuació del grup Calabruix (ball-folk), a les 16.30 hores al parc del Batà.

- Partides de raspall
o Partida d’infantils,
Muro front a L’Alqueria,
a les 16.30 hores al carrer Palacio.
o Partida d’adults,
Dani (L’Alqueria) Luis (Beniarrés)
Roberto (Palomar) front a Pepe (Muro)
Toni (L’Alqueria) Luis (Muro),
a les 17.30 hores al carrer Palacio.